شما اینجا هستید:   صفحه اصلی | آرشیو | گزارش روزانه 23 تیر
قیمت طلا در آستانه رویدادهای مهم سیاسی و اقتصادی ب...
تاریخ انتشار: 18/03/1396 10:17:00 ق.ظارسال توسط: esfandiariتعداد بازدید: 1904
قیمت طلا در آستانه رویدادهای مهم سیاسی و اقتصادی بین المللی کاهش یافت1396/03/18


قیمت طلا در آستانه رویدادهای مهم سیاسی و اقتصادی بین المللی کاهش یافت

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه با کاهش نسبی روبرو شده است.

قیمت طلا در آستانه رویدادهای مهم سیاسی و اقتصادی بین المللی کاهش یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، در حالی که جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی قرار است در جلسه شهادت سنای آمریکا شرکت کند، قیمت طلا در بازارهای بین المللی با کاهش همراه شده است.

بر اساس این گزارش، انتخابات پارلمانی بریتانیا نیز امروز برگزار می شود و همه نگاه ها به نتایج انتخابات مهم این کشور خواهد بود.

نشست بانک مرکزی اروپا نیز قرار است امروز پنجشنبه برگزار شود. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 0.1 درصد کاهش به کمتر از 1285 دلار رسیده است.

جیمز کومی روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است تا تحقیقات درباره مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در چارچوب پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را متوقف کند.

در حالی که انتخابات پارلمانی بریتانیا امروز برگزار می شود، نگرانی های زیادی نسبت به آینده سیاسی این کشور و مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا وجود دارد. ترزا می نخست وزیر بریتانیا با هدف تقویت موضع حزب محافظه کار در این مذاکرات قصد دارد انتخابات زودهنگام را برگزار کند ولی نظرسنجی ها نشان می دهد که این حزب احتمالا کنترل پارلمان را از دست خواهد داد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بانک مرکزی اروپا در نشست امروز خود سیاست های انبساطی پولی را حفظ خواهد کرد. گرچه روند رشد و رونقاقتصادی منطقه یورو بهبود یافته است ولی نرخ تورم همچنان پایین است.

کره شمالی نیز امروز یک فروند موشک زمین به دریا را شلیک کرده است. این تازه ترین اقدام تحریک آمیز کره شمالی به شمار می رود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 1.14 درصد افزایش به بیش از 864 تن رسیده است. میزان ذخایر طلای چین نیز در پایان ماه می به 59.24 میلیون اونس رسیده است که نسبت به ماه قبل از آن تغییری نداشته است.

تازه ترین اخبار نشان می دهد که بانک مرکزی چین امروز قصد دارد 150 میلیارد یوان معادل 22 میلیارد دلار نقدینگی به بازار پولی تزریق کند.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین منطقه یورو و آمریکا قرار خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا دارد.

printrating
  نظرات


          بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران لیزینگ اقتصاد نوین شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین بانک اقتصاد نوین