شما اینجا هستید:   صفحه اصلی | آرشیو | گزارش روزانه 23 تیر
تقاضای سرمایه گذاری اروپا مهمترین عامل موثر بر قیم...
تاریخ انتشار: 21/03/1396 10:33:00 ق.ظارسال توسط: esfandiariتعداد بازدید: 2029
تقاضای سرمایه گذاری اروپا مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا بوده است 1396/03/21


تقاضای سرمایه گذاری اروپا مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا بوده است

سایت طلا : تحلیلگران شورای جهانی طلا بر این باورند که تقاضای سرمایه گذاری در بازارهای اروپایی مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در ماه گذشته بوده است.

تقاضای سرمایه گذاری اروپا مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا بوده است

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، تازه ترین آمارهای شورای جهانی طلا نشان می دهد که تقاضای سرمایه گذاری طلا در بازارهای اروپایی طی ماه گذشته نسبت به آمریکای شمالی بیش از دو برابر رشد داشته و این مساله عامل اصلی نوسانات قیمت طلا در این مدت بوده است.

بر اساس این گزارش رشد چشمگیر تقاضای سرمایه گذاری طلا در کشورهای اروپایی در شرایطی بوده است که تقاضای سرمایه گذاری طلا در آمریکای شمالی با کاهش روبرو شده است.

آمارهای شورای جهانی طلا نشان می دهد که میزان ذخایر طلای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری طلا در ماه گذشته با 20.8 تن افزایش به بیش از 967 تن رسیده است. این رقم نسبت به ماه قبل از آن بیش از 2 درصد رشد داشته است. این رقم دو برابر بیشتر از تقاضای سرمایه گذاری طلا در بازار آمریکای شمالی بوده است. میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری آمریکا در این مدت با 7.2 تن کاهش به 1214 تن رسیده است.

شورای جهانی طلا افزود: کل ذخایر طلای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان طی ماه گذشته با 10.5 تن افزایش نسبت به آوریل به مرز 2292 تن رسیده است. ارزش ذخایر جهانی طلا در این صندوق ها نیز به بیش از 93.9 میلیارد دلار بالغ گشته است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که نگرانی های سیاسی مربوط به تحولات اتجادیه اروپا و منطقه یورو تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا داشته است.

انتخابات پارلمانی بریتانیا و در پیش بودن مذاکرات برگزیت از یک سو و انتخابات حساس و سرنوشت ساز آلمان و هلند نیز تاثیر زیادی بر این مساله داشته است.

البته به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا در شرایط کنونی تصمیمی برای تغییر سیاست های پولی و نرخ بهره نخواهد داشت.

بانک مرکزی اروپا نیز در نشست روز پنجشنبه خود تصمیم گرفت تا برنامه خرید اوراق قرضه تا ماه دسامبر سال جاری یا بیشتر ادامه خواهد یافت و در این جلسه در مورد کاهش خرید اوراق قرضه بحث و گفتگو نشد.

ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا در سخنانی تاکید کرد، خطرات مربوط به رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در حال حاضر به طور گسترده ای متعادل شده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی ، قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا خواهد بود

printrating
  نظرات


          بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران لیزینگ اقتصاد نوین شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین بانک اقتصاد نوین